Uczniowie „Cezaka” o krok od podium w ogólnopolskim konkursie "Klawiaturowe wyzwanie"

Z przyjemnością informuję o doskonałym występie uczniów naszej szkoły: Damiana Kubiaka z klasy IV T, Dawida Hovhannisyana z klasy III TC i Kamila Szcześniaka z klasy II TC w V ogólnopolskich mistrzostwach w pisaniu na komputerze Klawiaturowe wyzwanie, organizowanych przez Stowarzyszenie Interinfo Polska.

 Po 4-tygodniowej rywalizacji, na którą złożyły się 4 etapy rozgrywane raz w tygodniu i polegające na przepisywaniu tekstów online w jak najkrótszym czasie i z jak najlepszą bezbłędnością, reprezentanci  naszej szkoły uplasowali się na bardzo wysokim, V miejscu wśród 22 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Postawa naszych uczniów jest godna podziwu i naśladowania. Po nie najlepszym występie w I etapie (trema i stres, jak komentowali uczniowie) z etapu na etap było coraz lepiej – drużyna systematycznie pięła się do góry w myśl zasady: Ćwiczenie czyni mistrza – w rozliczeniu końcowym niewiele zabrakło do podium.

W klasyfikacji indywidualnej również rywalizacja była bardzo zacięta. Wzięło w niej udział 187 zawodników z całej Polski. Oto miejsca naszych reprezentantów:

16. miejsce – Damian Kubiak

21. miejsce – Dawid Hovhannisyan

41. miejsce – Kamil Szcześniak.

Serdecznie gratuluję sukcesu uczniom! Dziękuję im za wielką determinację i wytrwałość w pokonywaniu swoich słabości i lęków (bo przecież nie lada wyczynem jest przepisywanie tekstów nieprzerwanie przez 10 minut, z zachowaniem szybkości i bezbłędności), za bicie własnych rekordów i prawdziwie sportową walkę!

Wszystkich chętnych, którzy nie boją się wyzwań i rywalizacji, chcą się zmierzyć z najlepszymi i zaprezentować swoje umiejętności, a może po prostu są ciekawi, zapraszam serdecznie za rok do zmagań w V edycji szkolnego konkursu Mistrz klawiatury i VI już edycji ogólnopolskiego konkursu Klawiaturowe wyzwanie.

Teresa Stolarek